O firmie

Z.S.A. „NEO GROUP" – jeden z największych w Europie producentów granulek politereftalanu etylenu (PET), zlokalizowany na Litwie, nieopodal portu w Kłajpedzie. W ciągu roku w fabryce produkuje się 308 tysięcy ton, t.j. 12 % całej produkcji w Europie.

From 14th to 16th April 2015 NEO GROUP will participate UTECH EUROPE 2015 exhibition in MAASTRICHT.

W roku 2011 spółka „NEO GROUP“ podjęła się nowej działalności – przetwarzania odpadów produkcyjnych PET w aromatyczny poliesterpoliol. Roczna moc produkcyjna nowej fabryki poliolu wynosi 4.500 ton.

Nowy produkt – NEOPOLYOL – jest podstawowym surowcem, używanym do produkcji izolacji termicznej poliuretanu (PU) i pianki izolacyjnej (PIR).

Spółka znajduje się w strategicznie odpowiednim położeniu geograficznym, co pozwala wykorzystywać najbardziej skuteczne i najbardziej elastyczne rozwiązania logistyczne obsługując klientów w całej Unii Europejskiej i krajach WNP.

Sp. z o.o. „NEO GROUP“ jest członkiem grupy „RETAL GROUP“ - lidera międzynarodowej branży opakowań, która obejmuje produkcję preform PET, folii, korków HDPE oraz surowców PET do produkcji plastikowych opakowań. Do największych klientów spółki należą zagraniczni i krajowi producenci napojów orzeźwiających (napojów bezalkoholowych, soków, napojów gazowanych, nabiału) i piwa. Fabryki spółki RETAL GROUP są zlokalizowane w państwach Unii Europejskiej, Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie i Gruzji.

Retallogo

W celu zapewnienia konkurencyjności firmy oraz dążąc sprostać rosnącym potrzebom rynku dużo uwagi poświęcamy na najnowsze technologie, ciągle doskonalimy procesy produkcyjne.

W spółce są stosowane współczesne metody biznesu, produkcji i zarządzania produkcją (Lean, GMP, S5, ISO). Dzięki stałemu doskonaleniu się, uczeniu się i obcowaniu z najbardziej zaawansowanymi producentami technologii i sprzętu tworzymy i wprowadzamy innowacje, umożliwiające bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Wszystko to pozwala nam szybko reagować na zmiany rynku, opracować nowe produkty i oferować najlepsze rozwiązania dla naszych partnerów.

Przestrzegając ścisłych zasad etycznych biznesu i wartości wewnętrznych firmy, NEO GROUP utrzymuje uczciwe i przejrzyste relacje z klientami i dostawcami. Szczególna uwaga jest zwracana na ochronę środowiska i bezpieczeństwo pracy; są wdrażane i przestrzegane najwyższe standardy w tych dziedzinach.